Registrace
  • Vypínače Berker
    Bude se do Vašeho interiéru hodit tvarově a materiálově minimalistický spínač nebo designová lahůdka ze skla, dřeva nebo betonu?

Napjatá situace v odvětví elektrotechniky

Vážení obchodní přátelé,

na jedné straně si všichni pozvolna oddechujeme, jelikož se zdá, že zdravotní hrozba, kterou představuje COVID-19 v Evropě, se konečně zmenšuje. Na druhou stranu situace v našem odvětví zůstává napjatá: Velmi vysoká poptávka naráží na problémy s termíny dodávek, nedostatkem materiálu a zvyšováním cen. Rozhořčení ze stavu posledních měsíců se logicky přeneslo až na staveniště a vytváří velký tlak na nás všechny – developery, řemeslníky, architekty, projektanty, velkoobchodníky i výrobce.
Rádi bychom Vás ujistili, že společnost Hager dělá vše pro to, aby tuto situaci co nejrychleji zmírnila.

Bylo by samozřejmě možné poukázat na fakt, že nedostatkem stavebních materiálů jsou nyní postižena téměř všechna odvětví. Nebo na skutečnost, že ceny dřeva vzrostly o více než 25 %, armovací oceli o 30 %, tepelných izolací a sádrokartonových profilů o více než 50 % a že náš elektrotechnický obor v tomto srovnání vychází ještě relativně dobře. Také lze říci, že problémy se vyskytují převážně na začátku globálních dodavatelských řetězců a jsou umocněny silnou poptávkou na téměř všech mezinárodních trzích. To vše je pravda, ale naše a tím i Vaše problémy to samozřejmě neřeší.

Ve společnosti Hager proto zaměřuje veškerou svoji energii na ty oblasti, které můžeme přímo ovlivnit. Tedy na naši logistiku, naše výrobní kapacity a na velmi úzkou spolupráci a komunikaci s velkoobchody. Jako jeden z lídrů na trhu si rovněž neustále vyměňujeme informace s našimi mezinárodními dodavateli, abychom zajistili dodávky. V našich výrobních závodech pracujeme ve směnných provozech a také rozšiřujeme výrobu menších distribučních rozvaděčů, proudových chráničů a elektroměrových rozvaděčů.

To nám v průběhu roku umožní odlehčit situaci u důležitých výrobkových skupin. Přesto očekáváme, že mezinárodní trh v oblasti zásobování se bude i v příštím roce potýkat s nedostatkem. Do Vašeho plánování byste proto měli zahrnout delší dodací lhůty. Vzhledem k tomu, že vývoj cen surovin nelze předvídat, doporučujeme, abyste si pokud možno smluvně zajistili určitou míru cenové flexibility.

Společnost Hager znáte jako nezávislou rodinnou firmu. Spolehlivou a stojící vždy při Vás. Vážíme si toho, že s Vámi můžeme otevřeně komunikovat i v těchto těžkých dobách. A jsme velmi vděčni všem našim obchodním partnerům, že s námi takto intenzivně spolupracují na hledání krátkodobých řešení. Bohužel ne vždy se nám tato řešení v současné době daří nalézt. Prosíme vás proto o pochopení.

Naši zaměstnanci pro vás udělají maximum i v těchto těžkých časech. S případnými dotazy se prosím obracejte na příslušnou kontaktní osobu v sekci Kontakty na hager.cz, nebo využijte náš e-mail: terminy@hager.cz, který jsme zřídili pro účely dotazů ohledně dodání zboží.
V případě, že byste mě chtěli kontaktovat napřímo, jsem Vám k dispozici na mém mobilním telefonu +420 725 746 512, nebo na thomas.grund@hager.cz.

Současná napjatá situace v našem oboru má v zásadě i pozitivní dopady: nečekaně rychlé oživení všech trhů a velmi silnou stavební aktivitu i během pandemie. Uděláme vše pro to, abychom společně s Vámi mohli brzy opět plně využít potenciál tohoto příznivého vývoje.

Zůstaňte zdraví!


Thomas Grund

Jednatel společnosti
Hager Electro s.r.o.