Jednoduchá instalace

Easy vás ušetří složitému výběru a instalaci. Vše do sebe lehce a logicky zapadá, protože jsme za vás už vše vymysleli a připravili ve formě nabízených produktů a řešení. Výsledek je snadný: co nejméně ovladačů, co nejvíce vývodů pro jednotlivé řízení spolu s minimalizací počtu modulů instalovaných do rozvaděče. Díky tomu ušetříte místo v srdci domu, silovém a řídicím rozvaděči, čas během instalace a náklady pro vaše zákazníky.
Základ celého systému je konfigurační server easy. Tento server, umístěný v hlavním rozvodu, je důležitou součástí celého nastavování, je kompatibilní s nejnovějšími operačními systémy iOS, Android a Windows, i se všemi běžnými webovými prohlížeči.

9 spínacích/žaluziových modulůSpínací/žaluziový modul KNX easy, 20/10cestný, 16 A C-zatížení, TXM620D
S tímto systémem máte k dispozici 9 spínacích/žaluziových modulů se 4 až 20 reléovými výstupy. Pracujete jen se 4 až max. 10 pozicemi na DIN liště (PLE). Spínací reléové moduly easy jsou k dispozici jako čtyřnásobné, s kapacitním zatížením 16 A, jako šesti, osmi a desetinásobné reléové moduly s 10 A a 16 A kapacitním zatížením a rovněž jako šestnácti a dvaceti reléový modul s16 A dovoleným kapacitním zatížením.

4 roletové/žaluziové moduly

Pro řízení motorů rolet a žaluzií máte k dispozici moduly easy, se 4, 8 a nově s 12 releovými výstupy. Dvanácti výstupový reléový modul je dostačující např. k ovládání všech žaluzií v malém rodinném domě. V závislosti na jmenovitém napětí motorů rolet a žaluzií jsou k dispozici moduly se čtyř, osmi a dvanácti reléovými výstupy a pro 230 V a čtyřnásobný modul pro pohon 24 V DC k řízení žaluzií.


Roletový/žaluziový ovladač KNX easy, 12-násobný, 230V, TXM632C

4-násobný univerzální stmívačUniverzální stmívač KNX easy, 4 x 300 W, TXA664A
Nové univerzální stmívače easy jsou vhodné pro všechny stmívatelné LED a energeticky úsporné žárovky - halogenové, HV halogenové a NV halogenové žárovky s vinutým nebo elektronickým transformátorem. U každého kanálu lze nastavit až 64 scén osvětlení s nastavitelným časem spuštění. Všechny stmívače jsou vybaveny funkcemi autoDetect a easyDetect: autoDetect automaticky rozpozná připojený typ zatížení a tomu přizpůsobí režim stmívání. Pomocí easyDetect můžete navíc nastavovat rozsah stmívání stiskem tlačítka na stmívači nebo na externím senzoru. Univerzální stmívače easy jsou ve variantě jako jedno, tří nebo jako čtyřnásobný ovladač.

2-násobné spínací/žaluziové moduly UPDva reléové výstupy a dva binární vstupy, TXB692F
Vestavné moduly easy můžete umístit i decentrálně – přímo na místo dění: např. pod okna nebo vedle dveří, do krabic pod tlačítky. K dispozici jsou tři vestavné moduly, které můžete libovolně propojit s vypínači osvětlení nebo žaluzií, okenními nebo signálními kontakty. Nové spínací vestavné moduly se dodávají jako jedno a dvounásobné reléové moduly a také ve variantě jako dvojnásobný modul se dvěma binárními vstupy.

Přehled senzoriky

Míra inteligence chytrých domácností se projevuje citlivostí reakce na vnitřní i vnější vlivy. Senzory rozpoznávají události v budově, převádějí je na signály a odesílají je do ovladačů v technické centrále – a zde dojde ke spuštění požadované akce. Senzory se dají přirovnat k „smyslovým organům“ inteligentní domácnosti.

Regulátor pokojové teploty KNX s řízením místnosti / bez řízení místnosti

Intuitivní obsluha a atraktivní design: Přejetím rukou a dotykem na display lze spustit mnoho funkcí v budově – kromě regulace teploty také ovládání osvětlení, žaluzií nebo scén.

  • Příjemný 1,93“ TFT barevný displej s možností výběru z 11 stran nabídky (jen u řízení místnosti)
  • Interaktivní teplotní senzor s možností připojení externích teplotních senzorů
  • 9 jazyků, nastavitelných na regulátoru nebo pomocí komunikačního objektu

Vypínače KNX s LED podsvícením

Nové vypínače KNX mají moderní design a disponují inovativními technologiemi. Pomocí KNX můžete ovládat náladu osvětlení, rolety, video/audio zařízení a další elektrické spotřebiče. Také měnit barvu, či teplotu vašeho světla. Nové vypínače KNX s LED podsvícením jsou k dostání ve dvou, čtyř nebo například v šesti-tlačítkové verzi.

Hlásiče pohybu KNX

Se systémem easy máte k dispozici mnoho hlásičů pohybu. Kromě na sběrnici pevně připojených vnitřních hlásičů pohybu i rádiové venkovní hlásiče pohybu, které mohou být pomocí adaptéru začleněny do instalace easy, např.:

  • TRE530: Rádiový solární hlásič pohybu AP, IP55, napájení pomocí solárních článků
  • TRE600: rádiový venkovní hlásič pohybu, IP55, s energeticky úsporným LED reflektorem
  • Oba tyto venkovní hlásiče pohybu jsou vybaveny rádiovým spojením quicklink, který je se systémem easy kompatibilní

Meteorologická stanice KNX s GPS

Nová meteorologická stanice s GPS anténou slouží k detekci srážek, přesnému měření teploty, rychlosti větru a slunečního svitu. V závislosti na tom je pak možné konfigurovat komfortní funkce zastínění a ochrany proti teplu jako je nastavování polohy a také naklápění lamel. V létě je tedy možné používat žaluzie ke zmírnění přehřívání, v zimě naopak sluneční světlo využít k vytápění, a to až pro čtyři fasády budovy. Dále je možné naprogramovat 3-stupňový alarm pro déšť, mráz a vítr.

Prostřednictvím signálu GPS jsou přijímány informace jako je datum, čas, GPS souřadnice stanoviště a také automatické přenastavení mezi letním a zimním časem. Rozšířené funkce – např. nastavení požadovaných hodnot, průběhové logiky a časové spínání – mohou být realizovány pomocí vizualizace domovea. Meteorologickou stanici je doporučeno instalovat vodorovně na vnější zdi, aby senzory mohly bez omezení zaznamenávat hodnoty slunce, větru a deště.